Skip to main content

Společná vstupenka nově provede návštěvníky nejen po uměleckých sbírkách Arcibiskupství olomouckého

 

Od 1. května si mohou návštěvníci vychutnat umělecké sbírky olomouckých biskupů a arcibiskupů uložené v rámci třech institucí. Projekt Cesta za uměním je společným projektem Arcibiskupství olomouckého, Správy Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži a Muzea umění Olomouc. K návštěvě reprezentačních sálů Arcibiskupského paláce v Olomouci, obrazárny Arcibiskupského zámku v Kroměříži a Arcidiecézního muzea v Olomouci nově stačí jediná zvýhodněná vstupenka. Tak jako v minulosti vzniká mezi dvěma sídly olomouckých biskupů a arcibiskupů pomyslná osa propojující Olomouc – historické i současné sídlo moravské duchovní správy s reprezentačním šlechtickým sídlem v Kroměříži.

 

Malý okruh zahrnuje návštěvu Arcidiecézního muzea v Olomouci a prohlídku reprezentačních sálů Arcibiskupského paláce Olomouc s průvodcem.

Vstupné:

základní: 225 Kč

rodinné: 465 Kč

platnost: 1 den

 

Velký okruh rozšiřuje prohlídku Arcidiecézního muzea a Arcibiskupského paláce o návštěvu zámecké obrazárny v Kroměříži, kde jsou uloženy umělecké skvosty z arcibiskupských sbírek, nejvýznamnějších

Vstupné:

základní: 360 Kč

rodinné: 840 Kč

platnost: 2 dny

 

Vstupenky lze zakoupit na pokladnách Arcibiskupského paláce v Olomouci, Arcidiecézního muzea v Olomouci a Arcibiskupského zámku v Kroměříži.