Aktuální výstava: Vidět umění očima restaurátora – Restaurování v Arcibiskupském paláci

By 7. 7. 20228 července, 2022Aktuality

Po celé léto mají návštěvníci jedinečnou příležitost nahlédnout do tajů restaurátorské dílny

Zajímá vás, jak probíhá výběr předmětů k restaurování, restaurátorské průzkumy či samotné restaurování? Jak se v tomto procesu využívá UV světlo či mikroskop? Chcete vidět umění netradičním způsobem a seznámit se s materiály, které používá restaurátor při své práci? Pak je tato výstava právě pro vás.

Díky výstavě Vidět umění očima restaurátora – Restaurování v Arcibiskupském paláci máte nyní jedinečnou možnost nahlédnout do restaurátorského procesu a nechat se unést nejen materiály a uměleckým řemeslem dávných dob, ale i moderní technologií. Seznámíte se s několika uměleckými předměty zakoupenými arcibiskupem Theodorem Kohnem, od jehož zvolení do úřadu letos uplyne 130 let. Vybrané předměty jsou představeny v různém stavu, od restaurovaných až po ty, které na zákrok teprve čekají.

Výstava vás provede restaurátorským procesem a ukáže vám nejčastěji používané materiály, potřebné ke kvalitnímu restaurátorskému zásahu. Návštěvníci budou mít také možnost nahlédnout do vytvořeného UV boxu, kde uvidí luminiscenci různých historických povrchových úprav.

V průběhu výstavy je plánováno několik odborných přednášek s restaurátorem Bc. Zdeňkem Holým, DiS., termíny budou upřesněny na našem webu a facebooku.

Výstava je součástí prohlídkového okruhu. Ve všední dny je možné si ji prohlédnout i samostatně, nejlépe po předchozí domluvě na tel.: 587 405 421.

Těšíme se na vás až do 3. září.

Kurátor: Mgr. Alena Tobolková, DiS.

Grafický design: Marie Smolej

Hlavní partner: Olomoucký kraj | Mediální partner: Propamátky